Wtorek, 22.10.2019
Name days: Filip / Loda / Marek
Idź do strony głównej Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. J. Korczaka w Kotowiecku

Wycieczka do miasta królów

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Trzydniową wycieczkę do Krakowa i okolic odbyli uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami.

W pierwszym dniu zwiedzający spędzili w podziemiach kopalni soli w Wieliczce. Niezapomnianych wrażeń dostarczył spacer szybem kopalni, podziemne jeziorka, monumentalna kaplica św. Kingi. Uczniowie zwiedzili także muzeum kopalni. Natomiast drogocennych mikroelementów dostarczyła wizyta w tężniach solankowych. Na koniec dnia czekał spacer po starym mieście w Krakowie.

Drugi dzień wycieczki skupiał się wokół Wawelu. Zwiedzanie wzgórza zainicjowała wizyta u smoka wawelskiego. Następnie uczniowie zobaczyli wnętrze katedry wawelskiej, byli świadkami wirtualnej koronacji królów, pokłonili się zmarłym władcom Polski, dotknęli Dzwonu Zygmunta, wypowiadając życzenie i poznali historię tego niezwykłego miejsca. Dalej zwiedzający mogli poczuć się iście po królewsku, ponieważ odbyli spacer po komnatach reprezentacyjnych zamku na Wawelu. Na zakończenie dnia złożyli wizytę w interaktywnym muzeum podziemi rynku w Krakowie.

Trzeci dzień uczestnicy wycieczki spędzili w Ojcowskim Parku Narodowym. Malowniczą ścieżką dotarli do jaskini Łokietka, w której towarzyszyła odwiedzającym legenda o zamieszkaniu groty przez tego króla Polski. Nie mogło w Ojcowie zabraknąć gościny w Bramie Krakowskiej i przy Źródełku Miłości. Odjeżdżając, uczniowie pożegnali Maczugę Herkulesa i zamek w Pieskowej Skale.

Podczas wycieczki towarzyszyła nam pani pilot oraz szereg przewodników. Nabyta wiedza i wrażenia zapewne pozostaną w pamięci na długo! (U.A.)

Galeria Zdjęć